Zalety i wady winietek ślubnych

Winietki ślubne to niewielkie karteczki, na których umieszcza się imię i nazwisko gościa. Jest to element obecny na większości przyjęć weselnych. Dlaczego winietki są na tyle popularne? Jakie są ich wady i zalety?

Wady winietek ślubnych

Jedną z wad jest konieczność poświęcenia czasu na zaprojektowanie winietek lub wybranie gotowych projektów w sklepie na przykład internetowym. Największą wadą jest oczywiście dodatkowy koszt, który trzeba ponieść, zamawiając je. Nie jest to jednak na tyle dużo, żeby rezygnować z zalet, które dają. Poza tym, jeśli ma się odpowiednio wiele czasu można winietki przygotować samodzielnie.

Zalety winietek ślubnych

Z pewnością jedną z zalet jest fakt, że będzie to element, na którym może pojawić się motyw przewodni przyjęcia. Warto na przykład na wesele w stylu boho wybierać winietki ślubne w stylu rustykalnym. Jednak to nie jedyna zaleta. Te małe karteczki to także sposób na utrzymanie porządku wśród gości. Po wejściu na salę każdy będzie wiedział, gdzie siedzi i nie dojdzie do przepychanek ani sytuacji konfliktowych wśród osób, które za sobą nie przepadają, a były zmuszone usiąść obok siebie z powodu braku innych miejsc. To najważniejsza zaleta winietek rustykalnych na wesele czy też tych zaprojektowanych w innym stylu.