Wódka weselna

Chyba nikt nie wyobraża sobie wesela bez wódki weselnej. Wódki, która zabawia, rozkręca wesele, rozluźnia atmosferę i sprawia, że goście bawią się wybornie. Jak więc przyozdobić, nie zawsze urokliwą butelkę? Dobrym rozwiązaniem są w tym przypadku alkoholowe zawieszki – przejrzyj przykłady modeli.

Tradycyjnym rozwiązaniem ozdobienia wódki weselnej jest krawat i welon. Wykonane są one z materiału bądź eleganckiego papieru ozdobnego. Pięknie podkreślają uroczystość i nadają jeszcze bardziej weselnego stylu.

zawieszka na weselną wódkę

Innym sposobem mogą być kolorowe kokardki lub wstążeczki. Kolor oczywiście powinien odpowiadać temu, który został wybrany przez Młodych jako przewodni. Takie kokardki wykonane są z materiału i przewiązane na sztywno wstążeczką do każdej butelki.

Kolejną propozycją mogą być etykiety z wierszykiem, zachęcającym do wznoszenia toastów. Taką rymowanką może być na przykład: „Nowożeńcy ślicznie proszą, niech toasty Goście wznoszą! I za szczęście Młodych piją – i za radość, i za miłość!”

Etykiety na wódkę weselną mogą mieć również charakter „nakazów”. Przykładowo: „Wypijmy za zdrowie Młodej Pary!” Dla nieco bardziej zwariowanych Państwa Młodych, występują również etykiety w stylu: „No to chlup – na lewą nóżkę!”. Wszystko zależy od upodobań Nowożeńców.