Oryginalne prezenty w ramach podziękowań dla gości weselnych

W Polsce istnieje bardzo silna tradycja, aby dla gości weselnych przygotować jakiś miły drobny upominek. Tak naprawdę nie wiadomo skąd się to wzięło, jednak jest stałym elementem ślubów i wesel. Trudno zatem ominąć ten etap w ślubnych przygotowaniach i planowaniu budżetu.

Prezent – podziękowanie gościom weselnym

Planowanie budżetu na wesele warto uwzględnić zatem jakieś środki na drobne podziękowania dla gości w formie takich prezencików. W polskiej kulturze naprawdę jest to bardzo mile widziane i trudno wyobrazić sobie, by nie obdarować czymś gości. Warto jednak pamiętać o tym, że ma to być upominek symboliczny. Dawniej w tej roli świetnie sprawdzały się po prostu wypieki z weselnego stołu, które wcześniej były pakowane do ozdobnych pudełek i kartonów. Dzisiaj ten gest to już odrobinę zbyt mało. Oczywiście nikt nie obrazi się na parę młodą, która nie przygotuje upominków. Warto jednak zrobić to dla własnego dobrego samopoczucia.

Co podarować jako prezent?

Aby nie mnożyć wydatków na ten cel, dobrze jest po prostu przygotować coś własnoręcznie. Ten trend fantastycznie sprawdza się zresztą na ślubach w stylu rustykalnym czy romantycznym. Wtedy dla gości można przygotować na przykład lniane woreczki z pachnąca lawendą do szafy, albo ozdobne słoiki lub buteleczki z konfiturami lub z sokiem. Do wszystkiego wystarczy dołączyć karteczki z pięknego czerpanego papieru lub papeterii, na których własnoręcznie wypisze się podziękowania dla gości weselnych. Przygotowania takich karteczek można zlecić też komuś, kto pasjonuje się kaligrafią i ma piękny styl pisma.