Zróbcie sami najpiękniejsze zaproszenia ślubne

zaproszenie ślubne - styl rustykalny

Wykonanie zaproszeń ślubnych własnoręcznie, może dać ogromną satysfakcję. Jeśli tylko mamy trochę zdolności manualnych i dobry pomysł – warto zdać się na zaproszenia ślubne rustykalne w takich wzorach, które wcale nie muszą być tak trudne w wykonaniu, jak się wydaje.

Pomysły na sielskie i romantyczne zaproszenia ślubne

Styl rustykalny jest obecny nie tylko w zaproszeniach, ale też bilecikach prezentowych, czy kartkach okolicznościowych. Jeśli chcemy wykonać zaproszenia sami, warto obejrzeć sobie kilka takich projektów. Oczywiście z całą pewnością nie w celu skopiowania wzorów – raczej dla inspiracji użytymi materiałami i doborem kolorów.

Jeśli bardzo chcemy zrobić zaproszenia sami, a jednak pomysłów niestety brak, w ostateczności mogą nam się bardzo przysłużyć filmiki w serwisie YouTube z cyklu „zrób to sam”.

Wykorzystajmy udzielane tam porady w sposób kreatywny.

Dodajmy do wzoru coś od siebie – inny wzór koronki, czy kolor rafii, to już coś co sprawia, że zaproszenia nabierają bardziej indywidualnego charakteru i stają się tylko nasze.

Treść zaproszenia i grafika

Nawet w przypadku zaproszeń wykonywanych ręcznie, treść zaproszenia zwykle drukujemy na specjalnej, papierowej wkładce.

Starannie wybierzmy czcionkę i dodajmy coś od siebie. Rym, może zabawny wierszyk – to sprawi, że nasze rustykalne zaproszenia ślubne zostaną zapamiętane przez gości, a dla nas będą stanowić sentymentalna pamiątkę.

Niezwykle miło będziemy też wspominać same przygotowania – układanie formułki, wybór czcionki i grafiki.

Taka praca wykonana samodzielnie daje wielką, bezcenna satysfakcję.