Jak wybrać najlepsze zaproszenie ślubne?

Przygotowanie stosownego i poprawnego zaproszenia na ceremonię ślubną jest bardzo pracochłonne, wymaga cierpliwości i dobrego smaku. Zaproszenia tworzy się według pewnych określonych reguł i zasad.

Co piszemy w zaproszeniu?

Najpierw oczywiście musimy wpisać kto zaprasza, czyli imię i nazwisko pary młodej. Następnie wpisujemy miejsce, datę, godzinę ślubu oraz przyjęcia weselnego. W informacjach można wpisać prośbę o potwierdzenie przybycia. Oczywiście zamieścić można fragment wiersza, motto, książki. Jeżeli para młoda chce wypełniać zaproszenia własnoręcznie, musi to robić bardzo czytelnie i starać się unikać błędów. Można używać zapachowych kartek, zaproszenia ślubne lawenda jest odpowiednim zapachem, pachnące podkreślają wyjątkowość ceremonii.

Jaki wybrać rodzaj zaproszenia?

Obecnie można na rynku przebierać w kształtach, kolorach czy wzorach zaproszeń. Należy wybrać takie, które łączą w sobie funkcjonalność i piękno. Nie wolno przesadzać ze zbyt licznymi ozdobami. Zaproszenie to nie choinka. Można pokusić się o oryginalność, ale pamiętać należy o powodzie zaproszenia i zachować umiar. Przed wybraniem formy zaproszenia warto zastanowić się nad jakimś motywem przewodnim ślubu. Mogą to być na przykład kwiaty i wtedy zaproszenia ślubne lawendą pachnące – jak choćby z-milosci.pl – będą świetną zapowiedzią kwiatowego ślubu.