Dlaczego warto wybierać zaproszenia ekologiczne?

Organizowanie ślubu to zadanie na cały etat. Szczegółów jest tak wiele, że nie da się tego po prostu zrobić na kolanie, w ciągu jednego wieczora. Nawet najmniejsze detale, takie jak zaproszenia ślubne wymagają większego zastanowienia i zadecydowania o poszczególnych ich detalach. Tym bardziej, gdy chce się skorzystać z zaproszeń ślubnych eko – https://rozsadnepannymlode.pl/sklep/zaproszenia-slubne/eko/, które nie są jeszcze zbyt dobrze poznane i nie wiadomo do końca, czym się charakteryzują i do jakiego typu ślubu pasują.

Czym są ekologiczne zaproszenia?

Zaproszenia ślubne eko od innych typów zaproszeń różnią się przede wszystkim papierem, na którym są realizowane. Nie jest to nieskazitelny biały papier kredowy, który najczęściej używany jest do produkcji eleganckich zaproszeń ślubnych, a znacznie bardziej chropowaty papier typu kraft, który bardzo często jest produktem recyklingu.

Papier ten posiada dość szorstką fakturę i nieco większą gramaturę. Jego odcień to najczęściej brąz i szarość, co powoduje, że nie pasuje on do każdego typu ceremonii ślubnych.

Gdzie znajdzie zastosowanie?

Zaproszenia ślubne wykonane na ekologicznym papierze są bardzo specyficzne i nie da się tego ukryć. Z tego powodu potrzebują równie specyficznej ceremonii ślubnej.

Najlepiej sprawdzają się one na ślubach, które posiadają aranżację bliską naturze i ziemi. Są to np. wesela typowo wiejskie, ale również wesela rustykalne i vintage. Zdecydowanie nie poleca się stosowania zaproszeń ekologicznych na ślubach charakteryzujących się dużą elegancją i tradycyjnym pod tym względem przepychem.