Czym kierować się podczas wyboru zaproszeń ślubnych?

Organizacja ślubu i wesela wymaga troski o najmniejsze detale. Niejedna osoba ma problem z doborem papeterii ślubnej. Ważne jest to, aby była ona efektowna, a zarazem dopasowana do indywidualnych upodobań. Z pewnością nie należy kierować się wyłącznie trendami. Nie musi decydować się na zakup zaproszeń ślubnych pudrowy róż, jeśli nie lubimy pasteli. Najważniejsze jest to, aby już na starcie określić osobiste upodobania.

Możliwości finansowe

Wiadomym jest, że budżet odgrywa bardzo ważną rolę. Cena zaproszeń jest szczególnie istotna dla tych, którzy nie posiadają zbyt dużej ilości środków finansowych. Nie należy jednak oszczędzać na jakości, gdyż z pewnością zostanie to zauważone przez naszych gości.

Posiadając niedużą ilość gotówki rozsądniej jest postawić na prostotę i minimalizm. Za klasyczne zaproszenia ślubne pudrowy róż zapłacimy około 1,5-2 zł za sztukę. Model bogato zdobiony będzie nas kosztował trzy-cztery razy tyle. Należy uwzględnić, że zaproszeń potrzebujemy zwykle kilkadziesiąt.

po lewej – przykład różowego zaproszenia od marki Z Miłości

Stylistyka

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, które zaproszenia sprawdzą się najlepiej. Każda przyszła Młoda Para posiada inny gust. Z pewnością warto jest uwzględnić motyw przewodni uroczystości, o ile tylko został on ustalony.

Pamiętajmy, że zaproszenia powinny być utrzymane w tym samym stylu, co pozostałą papeteria ślubna np. numerki na stół. Dobrą opcją jest zamówienie wszystkich produktów u jednego sprzedawcy. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że będą one idealnie do siebie pasować.