Jakość, nie ilość

Kierując się przy wyborze fotografa ilością zdjęć, jaką oferuje w końcowym etapie może być zgubne. Owszem, warto jest mieć zdjęcia z tego dnia w jak największej ilości, ale to o jakość najbardziej chodzi. Pięćdziesiąt zdjęć z przysięgi małżeńskiej raczej nie ucieszy tak, jak pięć wykonanych z najwyższą staranności, odpowiednim światłem i ostrością, która uwidoczni najgłębsze emocje Pary Młodej.

Oko w oko

Przed ostateczną decyzja o wyborze konkretnego fotografa warto spotkać się z nim i porozmawiać. Często już przy spotkaniu widać, że jest chemia, a fotograf idealnie nadaje się do zadania, które chcemy mu powierzyć. W gorszej sytuacji od razu czuć, że coś jest nie tak i nie otrzymamy od tej konkretnej osoby tego, na czym nam zależy. W obu sytuacjach jesteśmy na pozycji wygranej, ponieważ jeszcze nie zdecydowaliśmy ostatecznie.

Wybór opcji

Po wybraniu profesjonalisty trzeba zastanowić się na wyborem oferowanego przez niego pakietu. Należy pomyśleć o tym, czy potrzebny jest nam plener, czy oczekujemy, że fotografia w trakcie sesji ślubnej obejmie całe wesele, czy tylko jego część, czy chcemy krótkie filmy nagrywane wysokiej jakości aparatem fotograficznym, czy wystarczą nam zdjęcia z przygotowań, ceremonii i przywitania gości w sali weselnej?

Po wybraniu pakietu pozostaje jedynie podpisanie umowy, w której zostaną zawarte wszelkie ustalone szczegóły. Trzeba pamiętać o podpisaniu jej odpowiednio wcześnie, żeby nie okazało się, ze na wszystko jest już zwyczajnie za późno i fotograf nie będzie w stanie poświęcić nam w danym dniu czasu.